Společnost  Sapol spol. s r.o. byla založena v roce 1995 jako  výrobní a aplikační firma  v oblasti výroby speciálního bezsádrovcového cementu a  sanací betonových a železobetonových  konstrukcí . 

Společnost  Sapol spol. s .o.  vyrábí sanační materiály na bázi bezsádrovcového cementu a ve spolupráci s dalšími stavebními firmami je i aplikuje. Tyto materiály jsou vzhledem k svým vlastnostem vhodné do všech druhů prostředí, včetně zvláště namáhaných konstrukcí v chemických provozech a na mostních konstrukcích.  Vzhledem k použití tuzemských surovin od spolehlivých dodavatelů  je dosaženo standardní kvality a přijatelné ceny. V portfoliu firmy je kompletní řada výrobků pro sanaci železobetonové konstrukce, od ochranného  nátěru na výztuž , až po finální ochranu povrchu sanované konstrukce.

Materiály na bázi bezsádrovcového cementu jsou zvláště vhodné pro výrobu torkretážních směsí s velmi rychlým nárůstem počátečních pevností.  Bezsádrovcovým cementem je také  možné v některých případech za zlomek ceny nahradit hlinitanové cementy.

Cílem firmy je v dlouhodobém horizontu nabízet zákazníkům kvalitní domácí výrobek s širokým spektrem použití v celém oboru stavební výroby za přijatelnou cenu, s komplexním servisem od poradenství, přes návrh a výrobu materiálu „ na míru „ dle požadavků a potřeb klienta.